Merak uyandıran bu kitapların tehlike boyutu yüksek. İşte tarihin en gizemli kitapları.

1. El AZİF Necronomicon (Öldüren Kitap)

El AZİF Necronomicon (Öldüren Kitap)

Abdül el Hazred tarafından yazıldığı varsayılan bu kitap oldukça tehlikelidir. Dünyadaki diğer büyü kitaplarından farkı okumaya çalışanların üzerinde çok baskı tutması ve onu öldürmesidir. Kitabı çevirmeye çalışan İtalyan Papaz delirmeye başladığını not ederek kitabın orjinalini ve çevirmesini yakmıştır. Fakat kitabın yakılmadığı sonradan anlaşılmıştır. Adolf Hitler bu kitabın peşine düşmüştür.

2. Tibet Ölüler Kitabı

Tibet Ölüler Kitabı

Tibet Ölüler Kitabı ölen kişinin diğer tarafta nasıl davranması gerektiğini anlatan kutsal kitaptır. Tibet inancına göre ruha yol göstermesi ve onu şeytanın kandırmasına izin vermemesi için okunurmuş.

3. Süleyman'ın Kitabı

Süleyman'ın Kitabı

İslam inancına göre insanlığın ve cinlerin kralı ve peygamberi olan Süleyma'nın kitabıdır. Bu kitabı rivayetlere göre Cinler yazıp Süleyman'a hediye olarak vermiştir. Diğer bir riyavete göre ise Süleyman yazmıştır. Günümüzde bu kitap bulunamamıştır.

4. Grimoire

Grimoire

Grimoire kara büyü kitabıdır. İçinde bir büyücü için gerekli olan her şey yazılıdır.

5. Gölgeler Kitabı

Gölgeler Kitabı

Gölgeler Kitabı Neo-pagan olan cadı tarafından yazılmıştır. Bu kitapta da kara büyü ve cadılık hakkında bilgiler vardır.

6. Monolitin İnsanları

Monolitin İnsanları

Kitap kara büyü üzerine yazılmıştır. İçinde yazılanlar kötü ruhları çağırma gibi bölümlerden oluşmaktadır. Yazarı deli hastahanesinde çıldırarak öldüğü söyleniyor.

7. Kenz-ül Havas

Kenz-ül Havas

Havas ilmi ile ilgili bir kitaptır. İçinde ise kötü cinlerle mücadele etmek için şeriat hükmünden yararlanarak iyi cinleri çağırır. Günümüzde büyük Alimlerin kullandığı ilimdir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları