Bazıları güzel görüntülerinin ardında bir şeytanı sakladı, bazıları ise yüzbinlerce insanın ölümüne sebep oldu. İşte isimlerini suç listesine yazdıran ve binlerce insanın ölümüne neden olan 5 kadın…

1. Lizzie Borden

Lizzie Borden

Fall River Cinayetleri olarak ünlenip Amerikan folkloründen yer eden bir davanın sanığı. 4 Ağustos 1892'de Massachussetts'in Fall River kasabasında iki cinayet işlenir. Baltayla parçalanan iki beden söz konusudur. Cinayetin işleniş şekli kadar, bu cinayetin bir kadın tarafından işlenmiş olması tüm Amerika'nın dikkatini bu dava üzerine çekmişti. Üstelik öldürülenler katil zanlısının babası Andrew Borden ve üvey annesi Abby Durfree Gray idi.

Savunma avukatı başkanı George D. Robinson durumu şöyle tarif etmişti: “Kurbanların incelenmesi sonucunda, Bayan Borden'ın kesici ve korkunç bir aletle, on üçü kafatasına denk gelmiş olan on sekiz darbeyle hasar görerek katledildiği; merdivenin altında, kanepenin üzerinde yatanınsa, Bay Borden'in dördü kafatasına isabet etmiş olan ve başına vurulmuş on bir darbeyle parçalanmış cesedi olduğu açığa çıkmıştır.” Gerçekten de Abby Durden'ın kafası vücudundan tamamen ayrılmış vaziyette bulunmuştu. Deliller Lizzie Borden'ın suçlu olduğu yönündeydi. Ama mahkemeye iki yanında papazla, siyahler içinde gelen 40 yaşındaki bir kız kurusunu böyle canavarca bir suçtan sorumlu olarak görmek o dönemin şartlarında pek mümkün değildi. Üstün körü hamasi bir savunma Lizzy Borden'ın mahkemeyi özgür biri olarak terk etmesine yetti.

2. Audrey Marie Hilley

Audrey Marie Hilley

1950'li yılların Amerika'sından ilginç kişiliğiyle dikkati çeken bir kadın katil. Audrey Marie Hilley çocukluk aşkıyla evlenen, iki çocuk annesi, görünürde tek kötü alışkanlığı fazla para harcamak olan orta-sınıf bir Amerikalıydı. Sorunlar ilk olarak Marie'nin kocasının 25 yıllık evliğinin ardından mide bulantısı nöbetleri, bitkinlik gibi hastalık belirtileri göstermesiyle başladı. Marie eşine sözde doktor tavsiyesiyle enjeksiyonlar yapıyordu. Bunlar hiçbir şekilde hastalığın önüne geçmemişti tabi. Doktorlar Frank'ın semptomları karşısında şaşkındı. Onlara göre en muhtemel teşhis mikrobik sarılıktı.

Frank Hilley 25 Mayıs 1975'te öldü. Marie sigortadan gelen 30 bin doları çar çur etmekte gecikmedi. Para sıkıntıları baş göstermeye başladığında bu kez Marie'nin kızı Carol babasınkine benzer hastalık belirtileri göstermeye başladı. Bu durum bir doktorun kızın vücudunda yüksek miktarda arsenik bulundu. Marie kızını öldürüp yüklü miktardaki sigorta parasını almayı planlamıştı. Bu keşfin ardından polis Marie'nin ölmüş kocası Frank Hilley'in saçından bir numuneyi inceledi. Yine yüksek miktarda arsenik vardı. Arsenik kalıntılarına Frank'in kanserden ölen annesinde de rastlandı. Marie tutuklandı ama macera daha yeni başlıyordu. Kefaletle çıkan Marie firar etti ve sahte isimlerle üç buçuk yıl boyunca olmadık maceralar yaşadı.

3. Marie Noe

Marie Noe

Marie Noe'nun 1949 ve 1968 yılları arasında 10 çocuğu oldu. Ve Marie Noe'nun 1949 ve 1968 yılları arasında 10 çocuğu öldü. Bir bebeği ölü doğmuştu, bir diğeriyse hastanede ölmüştü. Diğer sekiz bebeği Marie Noe'nun boğarak öldürdüğü çok sonra anlaşıldı. 1998'de 70 yaşında tutuklandığında ikinci dereceden sekiz ölümden suçlu olduğunu itiraf etti. Yirmi yıl hapse mahkum edildi. İtirafnamesinde çocuklarına karşı işlediği suçların polis tarafından ortaya çıkarılmasını dört gözle beklediğini çünkü yaptıklarının çok yanlış olduğu bildiğini yazdı.

4. Aileen Carol Wuornos

Aileen Carol Wuornos

Hakkında yapılan Monster adlı film sayesinde en yakından tanıdığımız kadın seri katil. Altı kişiyi öldürmekten altı ölüm cezası alan Wuornos 9 Ekim 2002'de idam edildi. Wuornos 1861'deki Amerikan İç Savaşı'nın öncesinden beri Florida'da idam edilen ikinci kadındı.

5. Dorothea Puente "Katil Nine

Dorothea Puente "Katil Nine

Yaşlı bir pansiyoncu olan Dorothea pansiyonu işlettiği yıllar içerisinde pansiyonda kalan müşterileri sesiz bir şekilde öldürüp daha sonra imzalarını taklit ederek yaşam kalitesini attırmak için paralarını kullanırdı. Pansiyona gelen hastalar genelikle şizofren yada sarhoşlardı. (9 kişiyi öldürmüş)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları